PORR v Česku

Porr a.s., člen významné stavební skupiny PORR s dlouholetou tradicí, působí jako generální dodavatel pozemních staveb na území České republiky již od  roku 1991. V roce 2012 byla úspěšně dokončena fúze se společností Pražské silniční a vodohospodářské stavby, a.s., jejíž bohaté profesní zkušenosti z oblasti dopravních a vodohospodářských staveb sahají již do konce 50. let 20. století. Od roku 2014 rozšířila společnost rozsah své činnosti o speciální zakládání staveb díky fúzi se společností  Stump - Geospol s.r.o.
 
Díky těmto strategickým spojením má Porr a.s. know-how z celého spektra stavebnictví. V roli generálního dodavatele realizuje administrativní budovy, hotely, školy, nákupní centra, průmyslové objekty i bytové domy. Stejně tak se specializuje na výstavby a rekonstrukce silničních a dálničních staveb, realizace inženýrských sítí, mostní a kolejové stavby a v neposlední řadě též vodohospodářské stavby a asfaltové technologie. Dále jsme schopni našim obchodním partnerům nabídnout své komplexní služby i ve všech oblastech speciálního zakládání, od zajištění stavebních jam, kotevních prací, přes různé druhy pilot, po realizaci podzemních stěn, tenkých těsnících stěn a statické zajišťování, včetně návrhů, projekčních řešení a realizační projektové dokumentace.
 
Nezáleží na tom, jedná-li se o budovu, komunikaci, most, vodohospodářskou stavbu či zakázku speciálního zakládání – Porr a.s. vždy garantuje perfektní průběh stavby a dbá na to, aby stavebně technické provedení stavby bylo bezchybné a ve vysokém standardu.
 
Porr a.s. je držitelem mezinárodně platného certifikátu systému managementu kvality ČSN EN ISO 9001:2008, certifikátu systému environmentálního managementu ČSN EN ISO 14001:2004, certifikátu systému managementu ochrany zdraví a bezpečnosti při práci OHSAS 18001:2007 a osvědčení podnikatele stupně utajení „Důvěrné“.
 
Naše stavby byly oceněny i v prestižních soutěžích, například Classic 7 (Stavba roku 2009, Best of Realty 2009), The Park (Best of Realty 2004), Litavka - Králův Dvůr – úprava koryta (Vodohospodářská stavba roku 2009) nebo most přes Jižní spojku (Cena veřejnosti 2013). V soutěži TOP STAVEBNÍ SPOLEČNOST 2013 se Společnost Porr a.s. umístila na druhém místě. 
 
Porr a.s. | Dubečská 3238/36, Strašnice, 100 00 Praha 10 | Spisová značka B 1006 u Městského soudu v Praze| IČ: 43005560 | Člen PORR AG