19.02.2018
PORR posiluje své aktivity v tunelovém a dopravním inženýrství

Společnost PORR Infra se zabývá bezpečnostními technologiemi v dopravě. © PORR

 
Vídeň, 20. února 2018 – Malá tržní nika s velkým efektem: Díky akvizici společnosti Tunnel- & Traffic Consulting GmbH k 31. lednu 2018 vstupuje společnost PORR do segmentu tunelového a dopravního inženýrství a rozšiřuje portfolio svých činností. Elektromechanická infrastruktura a inteligentní bezpečnostní řešení jsou hlavními činnostmi převzaté společnosti.

 
Tým Gerharda Jelinka, duchovního otce a zakladatele firmy Tunnel- & Traffic Consulting, bude v budoucnu působit v rámci společnosti PORR Infra GmbH, čímž rozvine a rozšíří oblast bezpečnostních technologií v dopravě v rámci skupiny PORR. Toto portfolio zahrnuje tunelové technologie, jako jsou dopravní telematika, centrální dispečinky a železniční technika. Kromě toho PORR Infra realizuje speciální infrastrukturní projekty. Patří sem osvětlení a signalizační technologie pro letiště, stejně jako veřejné osvětlení pro celá města. Kompletní nabídku doplňuje servis a údržba všech systémů. Společnost PORR Infra tyto služby nabízí nejen koncernu PORR, ale také třetím stranám.
 
Geograficky se společnost zaměřuje mimojiné na domovské trhy PORR, tedy Rakousko, Německo, Švýcarsko, Polsko a Českou republiku. Ve své agendě má i obhospodařování trhů ve Skandinávii, zemích Beneluxu a pobaltských státech.
 
Karl-Heinz Strauss, generální ředitel společnosti PORR, je spokojen s růstem své společnosti: „S Gerhardem Jelinkem a jeho silným týmem jsme pro PORR získali zkušené odborníky, kteří již úspěšně realizovali řadu národních i mezinárodních projektů. Náš nový tým rozumí tunelovým a dopravním technologiím jako nikdo jiný na trhu.“
 
První projekt v Rakousku již byl zadán: PORR Infra bude v kooperaci s firmou Insoft renovovat tunel Mils na dálnici A12 tak, aby splňoval nejnovější standardy. Montáž začne v březnu, dokončení je naplánováno na prosinec 2018.
 
V březnu se společnost PORR Infra zúčastní předního veletrhu dopravní techniky Intertraffic Amsterdam - hala 11, expozice 11.218.
 
Pro další informace, prosím, kontaktujte:
 
Sandra C. Bauer
Vedení PR | mluvčí koncernu
PORR AG
T +43 50 626-3338
M +43 664 626-3338
sandra.bauerporr.at
 
Jiří Římánek
M +420 777 124 879
rimanek.jirigmail.com